Charleston urychlí výrobu Dreamlinerů
Do výroby letadel 787 Dreamliner v Charlestonu investuje Boeing miliardu dolarů. Cílem investice je vytvořit podmínky pro zvýšení tempa výroby na 10 letadel/měsíc v roce 2026. Boeing zahájil výrobu Dremalinerů v Charlestonu v roce 2009.
V situaci, kdy Boeing vytvořil za prvních devět měsíců kolosální ztrátu ve výši 9 miliard dolarů a propouští 10 % zaměstnanců, se jedná o dobrou zprávu. Ze 17 000 zaměstnanců, kteří přijdou o práci, bude ze závodu v Charlestonu propuštěno pouhých 220 pracovníků.
Výroba 737 obnovena. Obnovení výroby 767 a 777 se očekává každým dnem.
Dne 10. prosince Boeing potvrdil, že obnovil výrobu typu 737 v Rentonu, která byla přerušena v důsledku stávky odborů IAM.
Po nehodě letadla Alaska Airlines dne 5. ledna nařídil regulátor FAA prozatímní strop produkce na 38 letadel/měsíc.
Prognóza firmy Jefferies předpokládá, že Boeing dosáhne v roce 2025 průměrného tempa výroby letadel 737 29 letadel/měsíc, což by znamenalo okolo 350 letadel v roce 2025. To zůstává hluboko pod původním plánem, který předpokládal dosáhnout měsíční produkce 56 letadel/měsíc.
Další informátor obvinil Boeing z používání defektních dílů
Tento měsíc vypověděl další informátor pro CBS News, že Boeing vědomě a systematicky používal při výrobě letadel díly, které byly označeny jako defektní. Sam Mohawk, zaměstnaný ve výrobě u Boeingu 13 let, obvinil firmu, že upřednostňuje tempo produkce před bezpečností a nabádá zaměstnance, aby porušovali předepsané výrobní postupy.
Informátor popsal „vězení pro součástky“ – kontrolovaný sklad vyřazených, vadných dílů. Zaměstnanci ve výrobě podle něj během nepřítomnosti týmu kontroly kvality odebírali ze skladu díly označené jako defektní a ty pak instalovali do letadel, což vytváří významná bezpečnostní rizika. (Foto: Boeing, planes.cz)
No comments added.
Copyright © 1999-2025 planes.cz | CMS